Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

 

BOTOKS – czyli toksyna botulinowa, wykorzystywana w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, przy niewielkich korekcjach wyglądu, w nadczynności mięśni żwaczy (bruksizm), a także przy nadmiernym odsłanianiu dziąseł, nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach medycyny, np. w leczeniu nadreaktywności pęcherza moczowego, czy szczeliny i w leczeniu migreny. Botoks ma status wyrobu medycznego i jest jedną z najbezpieczniejszych i najczęściej stosowanych procedur medycyny estetycznej.

Produkty: Botox, Vistabel, Dysport, Azzalure, Bocouture.

Zabieg: Toksynę wstrzykuje się śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo w okolice zmarszczek mimicznych górnej części twarzy – stosowanie jej w innych miejscach jest mniej efektywne i narażone na więcej powikłań. Botoks czasowo blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe przez zahamowanie wydzielania acetylocholiny, co daje efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek.

Wskazania z zakresu medycyny estetycznej to m.in.: zmarszczki czoła, kurze łapki, uniesienia czubka nosa, likwidacja zmarszczek królika na nosie, zmniejszenia tzw. zmarszczek palacza,  spłycenia bruzd nosowo-wargowych u osób z nadreaktywnością mięśnia unoszącego skrzydełko nosa i wargę górną, uniesienie kącików ust u osób z nadreaktywnością mięśnia obniżającego kącik ust.

Efekty: Substancja zaczyna działać dopiero po ok. 72 godzinach, a pełny rezultat widać po ok. 14 dniach. Efekt utrzymuje się od 3-6 miesięcy.

Uwagi: Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarza, a pacjent musi mieć ukończone 18 lat. Przeciwskazaniem do stosowania botoksu są: zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

 Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by