Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

CELLULIT – to nieprawidłowy rozrost tkani łącznej występujący z powodu zaburzeń przepływu krwi i limfy. Zaburzenia makro- i mikrokrążenia prowadzą do rozrostu tkanki łącznej, która przerasta tkankę tłuszczową i doprowadza do powstania skóry „materacowej”. Początkowym etapem rozwoju cellulitu jest tzw. skórka pomarańczowa, widoczna dopiero po ściśnięciu skóry. W kolejnych stadiach skóra traci swoją elastyczność, a początkowo niezauważalne nierówności zamieniają się w coraz twardsze zgrubienia i bolesne guzki.

Powstawaniu cellulitu sprzyjają: zaburzenie krążenia żylnego, niepoprawna postawa, nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia, zmiany hormonalne (podwyższony poziom estrogenów), czynniki genetyczne.

Uwagi: Cellulit nie musi się wiązać z nadmiarem tkanki tłuszczowej, często występuje u osób szczupłych. Zwykle dotyka kobiety młode, w ciąży i stosujące antykoncepcję hormonalną.

Polecane zabiegi: metody drenażu, z których najpopularniejszą jest obecnie technologia LPG – Endermologie, połączenie różnych metod drenażu z podgrzewaniem tkanki podskórnej za pomocą fal radiowych, podczerwieni czy ultradźwięków (obecnie najlepsze dane naukowe posiadają urządzenia z platformy Vela – VelaShape i VelaSmooth, dobrą opinią cieszy się również urządzenie Venus Freeze), wyjątkowo skuteczne w leczeniu cellulitu są zabiegi lipolizy iniekcyjnej, ponadto stosuje się mezoterapię, karboksyterapię i wiele innych metod. Najlepsze efekty daje łączenie różnych uznanych metod leczenia cellulitu.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by