Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

LASEROTERAPIA – polega na wykorzystaniu światła lasera, które wnika w głębokie warstwy naskórka i zmienia je: usuwa mieszek włosowy, zamyka naczynie krwionośne, usuwa początek zmiany skórnej. W medycynie estetycznej wykorzystuje się dwa rodzaje świateł: stałe i o zmiennej długości fal – IPL. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu. W przypadku epilacji laser działa wybiórczo na melaninę w obrębie mieszka włosowego, nie uszkadza skóry i na stałe usuwa owłosienie. Miejsce po naświetlaniu może być lekko zaczerwienione.

Zabieg: długość zabiegu jest różna w zależności od powierzchni ciała, która jest traktowana laserem, np. średnio depilacja okolicy wargi górnej trwa około 5 minut, a depilacja obu pach około 30 minut. Zwykle do całkowitego usunięcia problemu, czy to pękających naczynek, czy nadmiernego owłosienia, potrzeba 2 do 4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Wskazania: laseroterapia znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń – zmiany naczyniopochodne na twarzy, pękające naczynka na nosie, policzkach, pajączki na nogach, łagodne zmiany barwnikowe, narośle skórne o charakterze małych włókniaków, brodawki łojotokowe, nadmierne owłosienie, trądzik łojotokowy. Lasery są również stosowane do leczenia blizn, rozstępów, objawów starzenia skóry, usuwania przebarwień, i tatuaży. Innym zastosowaniem laserów jest liposukcja laserowa.

Efekty: laseroterapia działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, rozkurczowo, przeciwkrwotocznie, pobudza przemianę materii, wpływa na procesy hormonalne, immunologiczne, przyśpiesza regenerację nerwów, usuwa nadmierne owłosienie.

Uwagi: przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych są m.in. opalenizna, aktywna opryszczka i infekcje skórne.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by