Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

MEZOTERAPIA (intradermoterapia) – to technika medyczna polegająca na śródskórnym wstrzykiwaniu substancji aktywnych (leków). W tym celu można wykorzystywać leki i substancje o różnorakim działaniu. Techniką mezoterapeutyczną podaje się także plazmę bogatopłytkową.

Zabieg: przed rozpoczęciem ostrzykiwania skórę znieczula się specjalną maścią. Następnie odpowiednio dobraną substancję wstrzykuje się w niewielkich odległościach na wybranych obszarach, deponując małe ilości materiału. Wstrzyknięty lek oddziałuje lokalnie w okolicach jego podania. Jeden cykl terapeutyczny trwa od 2- 3 miesięcy, zależnie od potrzeb i miejsca podania.

Wskazania: mezoterapia znajduje zastosowanie w terapii tzw. cellulitu, terapii lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, w terapii przeciwzapalnej i przeciwbólowej drobnych stawów i w terapii nadmiernego wypadania włosów.

Efekty: zasadniczo celem mezoterapii jest odżywienie skóry, poprawa jej zdolności regeneracyjnych i mikrokrążenia.

Uwagi: najczęściej przeciwwskazaniem do mezoterapii jest aktywna infekcja wirusowa, np. opryszczka, ciąża i alergia.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by