Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

NACZYNKA – pękające naczynka na twarzy i dekolcie są efektem często genetycznej słabości naczyń krwionośnych i objawiają się jako czerwona siateczka na twarzy o różnej częstotliwości i gęstości. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu naczynek jest nadmierna ekspozycja na słońce.

Uwagi: decydując się na usunięcie naczynek, należy wybrać gabinet wyposażony w „arsenał” urządzeń laserowych wysokiej klasy.

Polecane zabiegi: najskuteczniejsze w korekcji naczynek są zabiegi przy użyciu odpowiedniego lasera KTP, diodowego lub Nd-Yag oraz wysokiej klasy urządzenia IPL. Niskiej klasy IPL są mało skute i obarczone dużo wyższym ryzykiem powikłań. W przypadku naczynek na nogach problem jest bardziej skomplikowany – ich występowanie związane jest z zaburzeniami krążenia żylnego, a do właściwego leczenia potrzebne są często: diagnostyka (włącznie z USG), profilaktyka (odpowiednio dobrane rajstopy przeciwżylakowe) i leczenie z użyciem lasera i / lub skleroterapii. Dobór terapii jest uzależniony od stanu pacjenta.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by