Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

OPADAJĄCA TWARZ – proces opadania twarzy to efekt starzenia się, polegający na zmniejszeniu tkanki kostnej i mięśniowej występującej na twarzy oraz utraty elastyczności skóry, co powoduje spłaszczenie fizjologicznych wypukłości, opadnięcie skóry ku dołowi (tzw. chomiki) i pojawienia się bruzd i dolin (okolice zacienione). Dlatego też z reguły zamiast po prostu wypełniać bruzdy nosowo-wargowe, co nie da efektu odmłodzenia i wypoczęcia twarzy, wykonuje się zabiegi wolumetryczne, które mają za zadanie przywrócić twarzy młodszy kształt.

Polecane zabiegi: implanty z kwasu hialuronowego, implanty z innych substancji wypełniających (hydroksyapatyt wapnia), kwas L-polimlekowy, nici PDO, termo lifting (Titan, Thermage, Alma Accent, Ulhtera).

Uwagi: efekty zabiegów, w zależności od stosowanej metody, utrzymują się około roku – kwas hialuronowy, 1,5 roku – nici PDO i hydroksyapatyt wapnia oraz 2-3 lata – kwas L-polimlekowy. Wszystko jednak zależy od preparatu i indywidualnych cech pacjenta.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by