Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Baza wiedzy


A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

PEELING MEDYCZNY – to zabieg mający na celu pobudzenie skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny. W tym celu do zabiegu wykorzystuje się substancje czynne, np. kwas glikolowy, kwas migdałowy, TCA - kwas trójchlorooctowy, fenol, roztwór Jessnera itd. Ta swoista stymulacja skutkuje złuszczaniem naskórka, a wraz z nim usunięciem zbędnych komórek i toksyn, a także pogrubieniem skóry właściwej, wizualnym „odjęciem lat” twarzy pacjenta i stymulacją skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg: trwa zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu minut. Pełna kuracja wymaga na ogół serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. Przez kolejne tygodnie po ich zastosowaniu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce i używanie kremów z wysokim filtrem UV.

Wskazania: rozszerzone pory, powierzchniowe blizny, zmiany barwnikowe, piegi, przebarwienia na twarzy, plamy na dekolcie, podkrążone oczy, rozstępy, trądzik, łojotok, blizny potrądzikowe.

Efekty: skóra jest lepiej nawilżona, odżywiona, rozjaśniona i gładsza.

Uwagi: wyróżniamy 3 typy peelingów: powierzchowny (z reguły wykonywany przez kosmetyczki) oraz dwie odmiany peelingów medycznych: średniogłęboki i głęboki. Najpopularniejsze są peelingi średniogłebokie, np. 25% TCA.Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by