Medycyna Estetyczna - certyfikowani lekarze

Strefa pacjentaCzym jest Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej?


Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej powstał z myślą o Pacjentach. Jego celem jest wskazanie doświadczonych specjalistów, których wiedza i umiejętności są gwarancją bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Grupa liderów polskiej medycyny estetycznej, wybrana z Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL, pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i we współpracy ze złożonym z ekspertów Komitetem Naukowym, stworzyła kryteria, które są wysoką poprzeczką dla potencjalnych kandydatów do otrzymania tytułu Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej.

Kto może uzyskać certyfikat?
Proces aplikacji i corocznej weryfikacji odbywa się pod nadzorem odpowiedzialnego za całokształt programu Komitetu Certyfikacyjnego Komitetu Naukowego. Kryteria te gwarantują, że lekarz medycyny estetycznej z Certyfikatem posiada szeroką i aktualną wiedzą z zakresu medycyny estetycznej. poznaj Komitet Certyfikacyjny


Certyfikowanym Lekarzem Medycyny Estetycznej może zostać jedynie osoba z niezbędnym wykształceniem, wiedzą i doświadczeniem:


absolwent podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej (np. 3-letniej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego)


lekarz aktywny zawodowo

lekarz rokrocznie aktywnie uczestniczący w kursach doszkalających i istotnych kongresach z zakresu medycyny estetycznej

lekarz rokrocznie uczestniczący w szkoleniach organizowanych przez Komitet Certyfikacyjny.Dlaczego warto skorzystać z usług Certyfikowanego Lekarza Medycyny Estetycznej?


Rosnąca popularność zabiegów medycyny estetycznej przyciąga nie tylko coraz większą liczbę pacjentów, ale także osoby, które mimo braku kwalifikacji chcą skorzystać na naturalnej potrzebie każdego z nas, jaką jest dbanie o zdrowy i atrakcyjny wygląd. Ukończenie pojedynczego kursu czy zainwestowanie w profesjonalnie wyglądający gabinet nie są jednak podstawą do przeprowadzania zabiegów, które tylko pozornie wydają się proste i mało ryzykowne. Każdy zabieg, przeprowadzony nieumiejętnie przez osobę bez kwalifikacji czy z użyciem złej jakości sprzętu, może skutkować poważnymi konsekwencjami – od nieudanego efektu estetycznego po wymagające leczenia komplikacje zdrowotne. Dlatego, wybierając lekarza medycyny estetycznej, trzeba uważać na wyjątkowe promocje mające skusić niską ceną, marketing szeptany, często sponsorowany przez prywatne gabinety, i przyznawane przez portale internetowe oceny i nagrody dla „diamentowych lekarzy”, które nie są miernikiem lekarskiego doświadczenia, lecz efektem uiszczenia stosownej opłaty.Dowiedz się więcej o zagadnieniach z zakresu medycyny estetycznej.
Skorzystaj z naszej biblioteki pojęć i poznaj popularne zabiegi!


Szukając zaufanego lekarza medycyny estetycznej, skorzystaj z wyszukiwarki. znajdź lekarza

wyszukaj
Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL
Aleje Ujazdowskie 22/2
22-478 Warszawa

tel. (22) 628 58 21
kom. 691 054 696
medycyna.estetyczna@wp.plcreated by